Lukujärjestykset

Musiikin hahmotusaineet 2019-2020

Opettaja
Arto Ruotsala arto.ruotsala@avonia.fi
Opiskelu tapahtuu tietokoneympäristössä useita eri ohjelmia käyttäen.

ryhmä a
Tarkoitettu 9-11 -vuotiaille perustason opiskelijoille.

ryhmä b
Tarkoitettu 12-15-vuotiaille perustason opiskelijoille.

ryhmä c
Tarkoitettu 15-vuotiaille ja sitä vanhemmille perustason opiskelijoille.

Yhteissoitto MuHa
Oppitunneilla opetellaan musiikin hahmotusaineita omien soittimien kanssa.
Westendinpuiston koulu opettaja Anna Tastula anna.tastula@avonia.fi
Syventävät opinnot
Tarkoitettu perustason tehneille oppilaille. Sisältö suunnitellaan oppilaiden kiinnostuksen mukaan.

MAANANTAI
Villa Breidablick

  • perustaso a
    16.00-17.00
  • perustaso b
    17.00-18.00
  • perustaso c
    18.15-19.15
  • syventävät opinnot
    19.15-20.15

Westendinpuiston koulu

  • Yhteissoitto MuHa 1
    16.30-17.30
  • Yhteissoitto MuHa 2
    17.45-18.45

TIISTAI
Villa Breidablick

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso c
    17.00-18.00
  • perustaso a
    18.15-19.15
  • syventävät opinnot
    19.15-20.15

KESKIVIIKKO
Villa Breidablick

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso b
    17.00-18.00
  • musiikkiteknologia
    18.15-19.45

TORSTAI
Villa Breidablick

  • perustaso a
    16.00-17.00
  • perustaso a
    17.00-18.00
  • perustaso b
    18.15-19.15
  • perustaso b
    19.15-20.15

Jousiorkesterit 2019-2020

Opettajat ja orkesterit
JUNIORIJOUSET Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
KAMARIORKESTERI Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
MINISINFONIA Martti Laivuori martti.laivuori@avonia.fi
WESTENDIN SOITTONIEKAT Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
SELLOYHTYE Martti Laivuori martti.laivuori@avonia.fi

MAANANTAI

  • Ei tunteja

TIISTAI
Villa
Breidablick

  • Minijouset
    17.00-18.00

KESKIVIIKKO

  • Ei tunteja

TORSTAI
Villa
Breidablick

  • Juniorijouset + musiikin hahmotusaineet
    perustaso
    16.45-18.15
  • Kamariorkesteri
    18.30-20.00

PERJANTAI
Westendinpuiston
koulu

  • Westendin soittoniekat
    15.30-16.30
  • Villa Breidablick
    Selloyhtye
    16.00-16.45

Muskariryhmät 2019-2020

MAANANTAI
Ymmerstan
päiväkoti

  • Muskari 1
    13.45-14.30
  • Rytmiikka 1
    15.00-15.45

TIISTAI
Hösmärinpuiston päiväkoti 

  • Muskari 1
    8.30-9.15
  • Muskari 2
    9.15-10.00

Ymmerstan
Päiväkoti

  • Muskari 2
    13.15-14.00
  • Muskari 3
    14.00-14.45
  • Rytmiikka 2
    15.00-15.45

KESKIVIIKKO
Honey Monsters Tuomarila

  • Muskari 1
    9.00-9.45
  • Muskari 2
    9.45-10.30
  • Muskari 3
    10.45-11.30
  • Muskari 4
    13.15-14.00
  • Muskari 5
    14.00-14.45

TORSTAI
Nupurin
päiväkoti

  • Rytmiikka
    12.30-13.15
  • Muskari 1
    14.00-14.45
  • Muskari 2
    14.45-15.30

Bändikeidas

  • Ukuleleryhmä 1
    17.15-18.00
  • Ukuleleryhmä 2
    18.00-18.45

PERJANTAI
Honey Monsters
Olari

  • Ryhmä 1
    8.30-9-15
  • Ryhmä 2
    9.20-10.05
  • Ryhmä 3
    10.10-10.55
  • Ryhmä 4
    11.00-11.45