Lukujärjestykset

Musiikin hahmotusaineet 2022-2023

Opettajat
Jerry Uusitalo jerry.uusitalo@avonia.fi
Esa Ylivaara esa.ylivaara@avonia.fi
Opiskelu tapahtuu tietokoneympäristössä useita eri ohjelmia käyttäen. Opetuksessa huomioidaan oppilaan lähtötaso.

perustaso a
Tarkoitettu 9-11 -vuotiaille perustason opiskelijoille.

perustaso b
Tarkoitettu 12-15-vuotiaille perustason opiskelijoille.

perustaso c
Tarkoitettu 15-vuotiaille ja sitä vanhemmille perustason opiskelijoille.

sävellys 1
Tarkoitettu 10-14 -vuotiaille.

sävellys 2
Tarkoitettu 15-vuotiaille ja sitä vanhemmille

syventävät opinnot
Tarkoitettu perustason tehneille oppilaille. Sisältö suunnitellaan oppilaiden kiinnostuksen mukaan.

MAANANTAI
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso a
    16.00-17.00
  • perustaso a
    17.00-18.00
  • perustaso b
    18.15-19.15
  • perustaso c
    19.15-20.15

TIISTAI
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso b
    17.00-18.00
  • perustaso a
    18.15-19.15

KESKIVIIKKO
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso b
    17.00-18.00
  • perustaso a
    18.15-19.15

TORSTAI
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • syventävät opinnot
    17.00-18.00
  • musiikkiteknologia
    18.15-19.45

PERJANTAI

Villa Breidablick
Esa Ylivaara

  • sävellys 1
    16.00-17.00
  • sävellys 2
    17.00-18.00

Bändikeidas
Jerry Uusitalo

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso c
    17.00-18.00

Kuoro ja orkesterit 2022-2023

Opettajat

AINOVA Mia Heikkinen mia.heikkinen@avonia.fi
ARCO Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
LEGATO Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
PIZZICATO Martti Laivuori martti.laivuori@avonia.fi
SELLOYHTYE Martti Laivuori martti.laivuori@avonia.fi
WESTENDIN SOITTONIEKAT Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi

MAANANTAI

Villa
Breidablick

  • Lapsikuoro Ainova
    17.00-18.00

TIISTAI
Villa
Breidablick

  • Pizzicato
    17.30-18.30

KESKIVIIKKO

  • Ei tunteja

TORSTAI
Villa
Breidablick

  • Arco
    16.45-18.15
  • Legato
    18.30-20.00

PERJANTAI
Westendinpuiston
koulu

  • Westendin soittoniekat
    15.30-16.30
  • Villa Breidablick
    Selloyhtye
    16.00-16.45

Muskariryhmät 2022-2023

Opettajat

Sanna Paajanen sanna.paajanen@avonia.fi
Doora Tarnanen doora.tarnanen@avonia.fi

MAANANTAI

TIISTAI
Ymmerstan päiväkoti

  • Muskari 1
    9.15-10.00
  • Muskari 2
    10.00-10.45
  • Rytmiikka 1
    12.30-13.15
  • Rytmiikka 2
    13.15-14.00

Tillinmäen päiväkoti

  • Muskari 1
    8.45-9.30
  • Muskari 2
    9.30-10.15
  • Muskari 3
    10.15-11.00
  • Rytmiikka 1
    12.30-13.15

KESKIVIIKKO
Honey Monsters Tuomarila

  • Muskari 1
    9.00-9.45
  • Muskari 2
    9.45-10.30
  • Muskari 3
    10.30-11.15
  • Muskari 4
    13.15-14.00
  • Muskari 5
    14.00-14.45

Mainingin päiväkoti

  • Muskari 1
    8.15-9.00

TORSTAI
Montessori-
lastentalo

  • Muskari 1
    9.30-10.15
  • Muskari 2
    10.15-11.00

Karhusuon koulu 

  • Rytmiikka
    13.00-13.45

Nupurin
päiväkoti

  • Muskari 5-6-vuotiaat
    14.15-15.00
  • Muskari 3-4-vuotiaat
    15.00-15.45

PERJANTAI
Honey Monsters
Olari

  • Muskari 1
    8.30-9-15
  • Muskari 2
    9.15-10.00
  • Muskari 3
    10.15-11.00
  • Muskari 4
    11.00-11.45

Hösmärinpuiston päiväkoti

  • Muskari 1
    8.45-9.30
  • Muskari 2
    9.30-10.15
  • Rytmiikka 1
    13.15-14.00