Lukujärjestykset

Musiikin hahmotusaineet 2021-2022

Opettajat
Arto Ruotsala arto.ruotsala@avonia.fi
Jerry Uusitalo jerry.uusitalo@avonia.fi
Esa Ylivaara esa.ylivaara@avonia.fi
Opiskelu tapahtuu tietokoneympäristössä useita eri ohjelmia käyttäen.

perustaso a
Tarkoitettu 9-11 -vuotiaille perustason opiskelijoille.

perustaso b
Tarkoitettu 12-15-vuotiaille perustason opiskelijoille.

perustaso c
Tarkoitettu 15-vuotiaille ja sitä vanhemmille perustason opiskelijoille.

sävellys 1
Tarkoitettu 10-14 -vuotiaille.

sävellys 2
Tarkoitettu 15-vuotiaille ja sitä vanhemmille

Syventävät opinnot
Tarkoitettu perustason tehneille oppilaille. Sisältö suunnitellaan oppilaiden kiinnostuksen mukaan.

MAANANTAI
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso a
    16.00-17.00
  • perustaso a
    17.00-18.00
  • perustaso b
    18.15-19.15
  • perustaso c
    19.15-20.15

TIISTAI
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso b
    17.00-18.00
  • perustaso a
    18.15-19.15

KESKIVIIKKO
Villa Breidablick
Jerry Uusitalo

  • perustaso b
    16.00-17.00
  • perustaso b
    17.00-18.00
  • perustaso a
    18.15-19.15

TORSTAI
Villa Breidablick
Arto Ruotsala

  • perustaso c
    16.00-17.00
  • syventävät opinnot
    17.00-18.00
  • musiikkiteknologia
    18.15-19.45

PERJANTAI
Villa Breidablick
Esa Ylivaara

  • sävellys 1
    16.00-17.00
  • sävellys 2
    17.00-18.00

Kuoro ja orkesterit 2021-2022

Opettajat

AINOVA Mia Heikkinen mia.heikkinen@avonia.fi
ARCO Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
LEGATO Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi
PIZZICATO Martti Laivuori martti.laivuori@avonia.fi
SELLOYHTYE Martti Laivuori martti.laivuori@avonia.fi
WESTENDIN SOITTONIEKAT Jarno Koivunen jarno.koivunen@avonia.fi

MAANANTAI

Villa
Breidablick

  • Lapsikuoro Ainova
    17.00-18.00

TIISTAI
Villa
Breidablick

  • Pizzicato
    17.30-18.30

KESKIVIIKKO

  • Ei tunteja

TORSTAI
Villa
Breidablick

  • Arco
    16.45-18.15
  • Legato
    18.30-20.00

PERJANTAI
Westendinpuiston
koulu

  • Westendin soittoniekat
    15.30-16.30
  • Villa Breidablick
    Selloyhtye
    16.00-16.45

Muskariryhmät 2021-2022

MAANANTAI
Ymmerstan
päiväkoti

  • Kardemummat
    13.45-14.30
  • Pomeranssit
    14.30-15.15
  • Kuminat
    15.25-16.10

TIISTAI
Hösmärinpuiston päiväkoti 

  • Pihlajat
    8.30-9.15
  • Omenat
    9.15-10.00
  • Kirsikat
    10.15-11.00

Ymmerstan
Päiväkoti

  • Kanelit
    13.15-14.00
  • Rakuunat
    14.20-14.50
  • Inkiväärit
    14.55-15.25

KESKIVIIKKO
Honey Monsters Tuomarila

  • Muskari 1
    8.30-9.00
  • Muskari 2
    9.00-9.30
  • Muskari 3
    9.30-10.00
  • Muskari 4
    10.10-10.40
  • Muskari 5
    11.10-11.40

TORSTAI
Montessori-
lastentalo

  • Muskari 1
    9.30-10.15
  • Muskari 2
    10.15-11.00

Nupurin
päiväkoti

  • Rytmiikka Karhusuo
    13.00-13.45
  • Rytmiikka Nupuri
    14.15-14.45
  • Siilit
    15.00-15.30
  • Tuhatjalkaiset
    15.30-16.00

PERJANTAI
Honey Monsters
Olari

  • Ryhmä 1
    8.30-9-15
  • Ryhmä 2
    9.15-10.00
  • Ryhmä 3
    10.15-11.00
  • Ryhmä 4
    11.00-11.45

Hösmärinpuiston päiväkoti

  • rytmiikka 1
    13.15-14.00
  • rytmiikka 2
    14.15-15.00